Czy niewydolność można leczyć?

Krystyna ,lat 68 Wynik badania USG Doppler. W badaniu usg Dopper żył kończyn dolnych nie stwierdza się zmian zakrzepowych w układzie powierzchowym i głębokim .VSM obustronnie niewydolne ,VSM dex przy ujściu poszerzona do 8mm,VSM sin poszerzona do 15mm z licznymi naczyniami powierzchownymi VSP obustronnie wydolne, bez cech obrzęku limfatycznego. Jakie rokowania ,czy tę niewydolność można leczyć?Jaki tryb życia ,czy są przeciwskazania do wyjazdu do ciepłych krajów?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Obecnie rokowania nie są złe. Oczywiście stan ten można leczyć. Warto podjąć leczenie pod okiem lekarza. Odnośnie wyjazdu do ciepłych krajów muszę przyznać iż dla osób z niewydolnością krążenia żylnego gorący klimat nie jest sprzyjający. Najważniejsze jednak iż w obecnej chwili nie ma cech niewydolności tj jak np. obrzęki