Czy niska samoocena może powodować zaburzenia emocjonalne?

Witam. Czy niska samoocena może powodować zaburzenia emocjonalne? Ostatnio czuje się źle, mam wrażenie, iż wszyscy mnie negatywnie oceniają , obgadują itd. Mam tego dosyć.. Moja postawa według mnie wobec ludzi jest bardzo dobra. Jak mam z tym się uporać?

witam
To wielowątkowy i rozległy temat. Odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY .
Pozdrawiam
Anna Szyda

Zachęcam do spotkania z psychologiem. Wspólnie przyjrzycie się przyczynom zaniżonej samooceny i możliwościom zmiany prowadzącym do poprawy nastroju i bardziej satysfakcjonujących relacji interpersonalnych.

Witam serdecznie,
Niska samoocena często powoduje liczne zaburzenia, jednakże nie zawsze. Jeżeli ma Pani wątpliwości co do swojego stanu zdrowia i samopoczucia, warto skorzystać z pomocy psychologa/psychoterapeuty i zgłosić się na konsultacje.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska

Witam
Tak. Przyczyną Pani dyskomfortu i zaburzeń
emocjonalnych może być niskie poczucie
własnej wartości, której źródłem są zapewne
przykre doświadczenia z przeszłości.
Nieadekwatna samoocena może mieć niezwykle negatywny
wpływ na wszystkie obszary funkcjonowania człowieka.
Warunkiem stabilnej samooceny jest umiejętność obdarzania
siebie bezwarunkową miłością, czyli akceptowania siebie taką,
jaką się jest. Z Pani opisu wynika, że ma Pani trudności
z akceptacją własnej osoby.
Warto skonsultować swój problem z psychoterapeutą,
który dotrze do źródeł Pani problemów
z poczuciem niskiej wartości i dobierze odpowiednią
technikę, dzięki której problem zostanie rozwiązany.
Pozdrawiam serdecznie