Czy normalne jest to, że słyszę bicie swojego serca?

Witam. Czy normalnym jest że słyszę bicie swojego serca? Mam 28 lat ciśnienie w normie a w stanie spoczynku puls mam 116 nawet w nocy, bywa nawet że budzę się z tego powodu. Zawsze miałam wysoki puls. Nie wiem czy iść z tym do lekarza ?

Szanowna Pani,
prawidłowa akcja serca mieści się w przedziale 70-100 ud/min. Jest wiele przyczyn podwyższonego tętna, najlepiej będzie jak uda się Pani do lekarza rodzinnego, który rozpocznie diagnostykę.