Czy normalne jest, że u osoby z rakiem jelita występuje parcie i kał z krwią?
witam moja mama ma raka jelita grubego pierwsza operacja byla wycieta jakas czesc jelita i wezly chlonne lewa pachwina pol roku byla chemioterapia w tabletkach nastepnie pet ct i stwierdzili ze jest guz w pecherzu nastepna operacja ktora trwala 10 godz usuneli calkiem jelito stomia wycieli kawalek pecherza i zastosowali chemioterapie w brzuchu 42 stopni 90 min po 3 tygodniach 2 operacje goraczka 41 stopni problem z oddawaniem moczu chcieli wsadzic szyny nie dali rady i zrobili steny mama jest tydzien w domu mocz zchodzi ale czesto i w malych ilosciach . Teraz niewiem czy tak ma byc ze mama ma parcie jak by chciala kupe zrobic i leci jej sluz i czasami troche krwi? prosze o odpowiedz czy to normalne, z gory dziekuje

KOBIETA, 52 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Pani mama wymaga dokładnej oceny klinicznej żeby stwierdzić przyczynę dolegliwości, najlepiej zgłosić się do lekarza prowadzącego. Zbyt mała ilość moczu może świadczyć o niewydolności nerek, ale jeśli dobrze zrozumiałem to pani mama ma założone nefrostomię i w tym przypadku należy mierzyć objętość wydalanego moczu. Krew w stolcu jest niepokojącym objawem wymagającym kontroli lekarskiej i odpowiedniego leczenia.