Czy normalne są tak jakby kulki pod żebrami?

Witam mam pytanie . Czy normalne są tak jakby kulki pod żebrami pod prawym i pod lewym w tych samych miejscach o równej wielkości. Co to może być? Badanie USG pokazało że wątroba i trzustka są nie powiększone. Kulki nie bolą. Jestem osobą dość szczupłą i gdy mocniej nacinse miejsce pod żebrami czuje właśnie tak jakby kulki lecz nie przemieszczają się ani nic. Dodam że ostatnio miałem kamienie na nerce małe i piasek. Pzdr

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno na podstawie tylko pan opisu określić prawdopodobną przyczynę tego odczucia (zwłaszcza, że wynik badania USG brzucha jest prawidłowy). Czasami wzdęte pętle jelitowe mogą być podobniej wyczuwalne. Może pan omówić ten objaw z lekarzem pierwszego kontaktu. Nie sądzę jednak żeby miał pan jednak powody do niepokoju.