Czy normalny jest brak objawów ciąży w ciąży?

Dzień dobry. Jestem w 6 tygodniu ciąży, a poza brakiem miesiączki nie mam innych objawów ciąży. Poprzednią ciążę straciłam ok. 8 tygodnia (ciąża obumarła, nie wystąpiły żadne objawy poronienia, miałam przeprowadzony zabieg łyżeczkowania macicy), dlatego jestem teraz zaniepokojona, zwłaszcza że do zapłodnienia doszło po 2 miesiącach od zabiegu (wiem, że za wcześnie).
Odczuwam lekkie pobolewanie w podbrzuszu po prawej stronie i bardzo delikatne skurcze macicy, podobne do miesiączkowych ale niebolesne oraz klucia w pachwinach od czasu do czasu. Mam również infekcje cewki moczowej (częste i bolesne wizyty w toalecie). Poprzednim razem też nie miałam żadnych objawów ciąży, poza bolesnością i powiększeniem piersi. Co zdaniem mojego lekarza mogło wskazywać, że ciąża nie rozwija się prawidłowo. Boję się żeby tym razem historia się nie powtórzyła. Wizytę mam dopiero za tydzień i nie mogę się uspokoić.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Proszę się nie denerwować, stres jest wrogiem ciąży! Objawy ciąży są sprawą bardzo indywidualną i każda kobieta może je odczuwać w nieco inny sposób. Sam brak miesiączki jest oczywiście podstawowym i najczęstszym objawem ciąży. Częste oddawanie moczu, o którym Pani pisze, również może być objawem ciąży, o ile nie jest wynikiem infekcji. Podobnie ból podbrzusza prawdopodobnie spowodowany jest rozwijającą się ciążą. Bolesne i powiększone piersi to również objaw ciąży.
Polecam artykuł na ten temat w naszym serwisie:
http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy

Nie powinna się Pani również denerwować przebytym poronieniem. Aż ok. 40% ciąż jest ronionych w pierwszym trymestrze, co jest zwykle spowodowane wadami rozwojowymi płodu. Proszę spokojnie oczekiwać na umówioną wizytę, która na pewno Panią uspokoi.

Pozdrawiam serdecznie!