Czy normalny jest brak zarodka w 5 tyg. ciąży?
Mam 28 lat. 5,5 letnią córkę. Od urodzenia córki brałam hormony, które odstawiłam w grudniu tamtego roku. 30 marca tego roku miałam ostatnią miesiączkę. W środę 5 maja poszłam do lekarza. Badając mnie stwierdził, że ciąża jeśli jest jest jakaś mała, nie wygląda na 5 tygodni. Wczoraj 7 maja byłam na usg. Podaję wyniki i proszę o szybką odpowiedź, czy wszystko jest ok.
Lekarz kazał mi przyjść na ponowne usg na tydzień, ale powiedział, że albo ciąża jest mniejsza albo zmierza ku poronieniu.
Trzon macicy w przodozgięciu, tyłozgięciu. W jamie macicy widoczny pojedynczy pęcherzyk ciążowy o wym GS 6 mm- 5 hbd zarodka nie uwidoczniono kosmówka dookoła średni wiek ciąży obliczony z pomiarów 5 hbd DGN Grav.Incipiens - do obs.
Dodam, że nie mam krwawień, mam drażliwe piersi i czasem tylko takie lekkie bóle jak przed okresem,nie mam mdłości.
Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Aneta Zwierzchowska
83 poziom zaufania
Witam!
Zarodek na tym etapie może jeszcze nie być widoczny. Trudno wyrokować co do losów wczesnych ciąż. Bardzo wiele z nich ulega niestety poronieniu. Nie krwawi Pani jednak, nie ma plamień, więc można przypuszczać, że wszystko przebiega prawidłowo- po prostu do zapłodnienia doszło nieco później niż dwa tygodnie po pierwszym dniu ostatniej miesiączki.
Pani objawy są normalne w pierwszych tygodniach ciąży (nudności mogą pojawić się później, ale nie muszą). Kolejne badanie USG powinno rozwiać Pani wątpliwości.
Pozdrawiam serdecznie!