Zapytaj lekarza

7 3 3 , 4 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

No-spa Forte a No-spa Max

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu jedna kwestia. Zwróciłem ostatnio szczególną uwagę na lek No-spa Forte. Nie jest tajemnicą, że No-spa Forte jest dostępna tylko na receptę. Zastanawia mnie tylko dlaczego No-spa Frote jest na receptę, a No-spa Max, która ma taką samą dawkę działającej substancji i ogólnie podobny skład (o ile nawet nie taki sam) jest dostępna bez recepty. Skąd wynika ta różnica? No-spa Forte i No-spa Max ma w takim razie chyba mają takie samo działanie i wskazania do zażywania też się niczym nie różnią. Dlaczego No-spa Forte jest na receptę, a No-spa Max nie? Czy jeżeli przyjmuję No-spę dostępną na receptę, a tabletki mi się skończą i nie będę miał dostępu do lekarza to mogę zamiast No-spy Forte wziąć No-spę Max? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi na moje pytania i za szybkie zaspokojenie mojej ciekawości.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Jakie badania wykonać przed zabiegiem laryngologicznym?

Przed zabiegiem laryngologicznym, podobnie jak przed każdą innym zabiegiem, pacjent musi wykonać szereg badań. Wszystko po to, by wszystko przebiegło sprawnie, skutecznie i bez żadnych komplikacji.

Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania

Jest to tylko i wyłącznie decyzja producenta leku. No-spa forte na receptę zazwyczaj jest trochę tańsza, niż No-spa Max. Można stosować te leki zamiennie, mają tę samą substancję i działanie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy