Czy noszenie biustonosza może negatywnie wpływać na piersi?

Czy noszenie biustonosza pozostaje bez negatywnego wpływu na piersi i ewentualny rozwój chorób piersi? W Internecie można znaleźć mnóstwo sprzecznych informacji - że "odciąża" kręgosłup, ale też, że niepotrzebnie "formuje" piersi, co wpływa negatywnie na ich ukrwienie.

Lek. Paweł Szadkowski

Noszenie prawidłowo dopasowanego biustonosza nie wpływa negatywnie na piersi i nie powoduje rozwoju ich chorób.