Czy obędzie się bez hospitalizacji?

Mam depresję od dwóch lat. Moje leki są wciąż zmieniane, ponieważ mam okropne efekty uboczne - od strasznych bólów głowy, do mlekotoku. Byłam w zeszłym roku hospitalizowana po tym, gdy moje myśli samobójcze przysłaniały mi normalność (bardzo nie chcę tam wracać, bo mam okropne wspomnienia związane z tym miejscem). Teraz znów się czuję bardzo źle. Leczę się w państwowej przychodni i tam niestety moje leczenie to wizyta raz na miesiąc u psychiatry. Z psychoterapii zrezygnowałam już dawno, bo czułam się gorzej po niej - od 3 listopada mam nadzieję, że zacznę spotkania z nowym psychologiem. Od około tygodnia nie wychodzę z domu, nie śpię prawie wcale, myśli samobójcze nasilają się coraz bardziej. Nie wiem, z kim mogę o tym porozmawiać, bo nie chcę obciążać swoimi problemami rodziny ani znajomych.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Pani objawy stanowią bezwzględne wskazanie do podjęcia natychmiastowej psychoterapii. W chwili obecnej, kiedy Pani objawy są bardzo nasilone, i towarzyszą im myśli samobójcze, powinna Pani odbywać wizyty co najmniej raz w tygodniu. Proszę również skonsultować się z psychiatrą, najlepiej dziś. Proszę powiedzieć w poradni, że myśli samobójcze się nasiliły, wówczas psychiatra powinien przyjąć Panią od razu.

Jeśli nie uda się Pani umówić obu wizyt, czyli u psychiatry i psychoterapeuty w trybie natychmiastowym, uważam, że powinna Pani zgłosić się do szpitala. Pani objawy są bardzo, bardzo niebezpieczne i nie wolno ich lekceważyć, nawet jeśli jedynym rozwiązaniem okaże się pobyt w szpitalu. Proszę też pamiętać, że w każdej chwili może Pani wezwać pogotowie.

Pozdrawiam Panią serdecznie i życzę powrotu do zdrowia.