Czy obfite krwawienie może być objawem odstawienia plastra antykoncepcyjnego?

Witam od roku brałam tabletki antykoncepcyjne lecz przez problemy żołądkowe musiałam zmienić metodę. Podczas przyklejenia pierwszego plastra z drugiego opakowania byam zmuszona odkleić go po kilku dniach ze względu na silne skutki uboczne. Po trzech dniach pojawiło się obfite krwawienie, dawno nie widziałam tyle krwi. Czy wszystko jest w porządku i to tylko objaw nagłego odstawienia ? Dziękuję

Lek. Paweł Szadkowski

Najpewniej jest to krwawienie z odstawienia i nie ma powodu do niepokoju. Gdyby jednak krwawienie się przedłużało i Panią niepokoiło, proszę się udać do lekarza piwrwszego kontaktu.