Czy obfite plamienie podczas przyjmowania antykoncepcji hormonalnej jest powodem do niepokoju?

Witam , Dziś zażyłam ostatnią tabletkę antykoncepcyjną Novynette.Jest to mój pierwszy blister w życiu.Przez cały miesiąc utrzymywało sie plamienie, ktora czesto bylo dosc obfite.Wczoraj przedostatnia tabletke zazylam z 9 godzinnym opoznieniem , lecz caly miesiac przyjmowalam tabletki punktualnie.Rano zazylam ostatnia tabletke , a teraz znow zaczelo mi sie obfite plamienie.Czy jest to powod do niepokoju , czy jednak poczekac jeszcze 3 cykle? Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Nie jest to powód do niepokoju. Przy rozpoczęciu stosowania tabletek antykoncepcyjnych tak może być. Gdyby objawy utrzymywały się dłużej, niż 3 cykle, należy udać się do ginekologa.