Czy objawy wskazują na białaczkę?

Witam. Od jakiegoś czasu boje się że mam białaczkę. Bardzo wiele objawów się zgadza. Powiększone węzły chłonne( na gardle, migdały, pod językiem) od około 2 miesięcy po anignie, czasami mam bóle śledziony, czasem czuje też apatie, a na ciele miejscami pojawiaja się małe czerwone kropeczki zrobiłem więc badania krwi i moczu. mocz w normie, tsh w normie. Rozmaz krwi zwiększona liczba Limfocytów o prawie 10 %(powyżej normy) i obniżona liczba Granulocytów segmentowanych o ok 10 %( poniżej normy) reszta jest ok. Morfologia krwi ; niemal wszystko okej tylko (LYM%) 5 % powyzej normy) i (NEU%) 2 % poniżej ). OB krwi wynosi 2. a glukoza 89.47 Lekarz rodzinny powiedzial ze przesadzam i mnie zbył wypisując antybiotyk na węzły chłonne. Dodam tez że często mam miekkie stolce po których szczypie odbyt może to ma jakiś związek. Lat 20 bardzo prosze odpisać co powinienem zrobić czy należy się obawiać ?

Lek. Paweł Szadkowski

Wszystkio - zarówno powiększone węzły chłonne, jak i podwyższone limfocyty i obniżone granulocyty wskazują na infekcję wirusową. Może Pan oznaczyć sobie przeciwciała w kierunku EBV - objawy z wysypką, gardłem i śledzioną mogą być spowodowane mononukleozą. Jeśli martwi Pana ból okolicy śledziony - może Pan wykonać usg jamy brzusznej.
Podane przez Pana wyniki i objawy nie wskazują na białaczkę.