Czy obrzmiałe piersi są spowodowane okresem?

Witam 31 grudnia uprawiałam petting ze swoim chłopakiem. Niestety spanikowałam i zaczęłam podejrzewać u siebie ciążę czym spowodowałam u siebie ogromny stres który nawet sprawiał mi problemy z oddychaniem i z jelitami. Po wykonaniu testu 7 lutego który wyszedł negatywny 8 dostałam okres, który przebiegał jak zwykle i trwał 6 dni. Mimo wszystko dalej się zastanawiam z powodu wyglądu piersi, a dokładniej sutków. Mają ciemniejszą obwódkę i lekko pobolewają, to samo miałam kilka dni przed okresem i w trakcie. Poza tym piersi nie są obrzmiałe ani twarde. Czy jest to spowodowane właśnie okresem?

Szanowna Pani, po pierwsze podczas pettingu nie dochodzi do zapłodnienia a po drugie jeśli miała Pani okres to ciążę można wykluczyć. Tak wygląd piersi może wynikać ze zmian hormonalnych podczas cyklu miesiączkowego. Pozdrawiam