Czy oby na pewno było to poronienie?

14 04-2010 zrobiłam test ciążowy, wyszedł pozytywny. Pobiegłam do lekarza, ciąży nie stwierdził, zlecił badanie bhcg, wyszedł 307\90. To badanie zrobiłam 15 kwietnia, następne zrobiłam 20 kwietnia i koszmar bhcg spadła do 170\90. Pobiegłam do lekarza, przy tym zaczęłam plamić, lekarz pozwiedzał, że poroniłam.
Zdziwiłam się, bo dziwne to poronienie, żadnego bólu ani krwotoku, nic. Okej dałam sobie spokój, ani mnie nie wysłał do szpitala, więc co mnie niepokoi. Dziś mamy 29 marca i bolą mnie ciągle piersi, wyszły dziwne żyłki i zrobiłam test płytkowy. Wyszedł pozytywny. Dodam, iż plamienie ustało po 4 dniach i było słabe, jak delikatny okres. Co jest 30-04-2010 bardzo przeprasza, ale czy oby na pewno doszło do poronienia? Dziś poszłam znowu do ginekologa, tym razem do innego. Minęło dziesięć dni od rzekomego poronienia, a ten ginekolog mnie wyśmiał, że żadnego poronienia nie było. Kazał zrobić mi jeszcze raz bhcg i wrócić do niego 17 maja.
Czy jest taka możliwość, że jednak nie poroniłam?

Lek. Aneta Zwierzchowska

14 04-2010 zrobiłam test ciążowy, wyszedł pozytywny. Pobiegłam do lekarza, ciąży nie stwierdził, zlecił badanie bhcg, wyszedł 307\90. To badanie zrobiłam 15 kwietnia, następne zrobiłam 20 kwietnia i koszmar bhcg spadła do 170\90. Pobiegłam do lekarza, przy tym zaczęłam plamić, lekarz pozwiedzał, że poroniłam.
Zdziwiłam się, bo dziwne to poronienie, żadnego bólu ani krwotoku, nic. Okej dałam sobie spokój, ani mnie nie wysłał do szpitala, więc co mnie niepokoi. Dziś mamy 29 marca i bolą mnie ciągle piersi, wyszły dziwne żyłki i zrobiłam test płytkowy. Wyszedł pozytywny. Dodam, iż plamienie ustało po 4 dniach i było słabe, jak delikatny okres. Co jest 30-04-2010 bardzo przeprasza, ale czy oby na pewno doszło do poronienia? Dziś poszłam znowu do ginekologa, tym razem do innego. Minęło dziesięć dni od rzekomego poronienia, a ten ginekolog mnie wyśmiał, że żadnego poronienia nie było. Kazał zrobić mi jeszcze raz bhcg i wrócić do niego 17 maja.
Czy jest taka możliwość, że jednak nie poroniłam?

Witam ponownie.
Obniżenie się stężenie betaHCG we krwi nie rokuje dobrze co do utrzymania się ciąży (chyba że wystąpił błąd laboratoryjny). Istnieje szansa, że do poronienia nie dojdzie, ale jest ona nieduża. Decyzja o powtórzeniu badania stężenia beta HCG to dobry pomysł- pomoże rozwiać wątpliwości.
Pozdrawiam serdecznie!