Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy od kotletów sojowych można przytyć?

Witam, chciałabym przejść na wegetarianizm. Myślę, że zostanie weganką, to dobry pomysł, bo bez mięsa też się da żyć, a ostatnio zaczęłam jeść kotlety sojowe, które mi posmakowały, a tak do tych kotletów sojowych... Czy od nich może przybyć ciałka? Mam 17 lat i ważę ok. 48 kg, nie powiem, że nie chciałabym schudnąć, mój wzrost to 164 cm. Jakich rzeczy musiałabym unikać, żeby zostać weganką, gdybym mogła, to proszę o jakąś listę. Oczywiście jestem gotowa na każde poświęcenie.
KOBIETA, 17 LAT ponad rok temu

Dieta eskimosów a choroby serca

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa
67 poziom zaufania

Weganizm i wegetarianizm to dwa różne sposoby odżywiania. Bardziej optymalny jest wegetarianizm, gdyż dopuszcza spożywanie mleka, produktów mlecznych, jaj oraz miodu.

Jednak nie zalecałabym Tobie takiej diety. Twój organizm rośnie, potrzebujesz pełnowartościowego białka zwierzęcego oraz składników mineralnych - np. żelaza i witamin z grupy B. Wszystkie te składniki są niedoborowe w diecie wegetariańskiej.
Podane przez Ciebie parametry wskazują na niedowagę. Wskazane jest abyś zapoznała się z zaleceniami żywieniowymi http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-przytycie-przepisy, http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-przytycie-dla-kobiet, http://portal.abczdrowie.pl/jak-przytyc-0 i zaczęła je stosować w praktyce.
Pozdrawiam

Dietetyk w poradni dietetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy