Czy odchudzanie bez efektu jo-jo jest możliwe?

Dzień dobry, ważę ok. 63 kg przy wzroście 153 cm. Mam 13 lat. Mało się ruszam i jestem otyła ekstremalnie. Chciałabym schudnąć jakieś 6-8 kg. U mnie w rodzinie występuje nadwaga. W tamte wakacje też próbowałam schudnąć i chociaż dużo się ruszałam i mało jadłam to i tak przypakowałam. Proszę o zestaw jakichś ćwiczeń, dietę czy coś, żebym schudła!
13 LAT ponad rok temu

Witaj,

faktycznie Twoja masa ciała przy obecnym wzroście przekracza zalecane zakresy norm. Jeśli jednak dotychczasowe próby odchudzania na własną rękę nie przynosiły efektów, myślę, że jedynym rozsądnym wyjściem będzie udanie się do pediatry po skierowanie do dietetyka oraz podstawowe badania wykluczające np. niedoczynność tarczycy

Uwierz mi, że dalsze samodzielne "kombinowanie" z dietą czy głodówki pogarszają tylko Twoją sytuację, obniżając przemianę materii. Wiem, że liczyłaś na jakieś konkretne informacje, w obecnej sytuacji porada internetowa nie wystarczy.

Pozdrawiam Cię i życzę powodzenia

Urszula Bieniek