Czy odpowiednio ważę?

Mam 12 lat i 168 cm wzrostu. Ważę 50 kg. Czy to dobra waga dla mnie? Nie jestem tego pewna, bo często przy koleżankach z klasy czuje się bardzo gruba. Proszę o jak najszybszą odpowiedź.
12 LAT ponad rok temu

Witam.

Twoja masa ciała jest prawidłowa. Nie powinnaś podejmować prób odchudzania. Nie porównuj się proszę z koleżankami, każda z Was jest inna - różnicie się wzrostem i typem budowy, stąd nie ma sensu doszukiwać się niedoskonałości tylko dlatego, że koleżanki ważą mniej. Każdego należy rozpatrywać osobno.
Nie martw się więc.

Pozdrawiam Cię ciepło