Czy odstawić tabletki Sabal uropharm?

Witam. Od jakiegos czasu biore tabletki na lagodny przerost gruczalu krokowego i zle sie po nich czuje, bardziej zmeczony niz zwykle. To sa Tabletki ziolowe Sabal Uropharm- Niemieckie. Nie ma w nich Laktozy na ktora Mam nietolerancje. Nie wiem czy je odstawic czy dalej brac. Na Urologa musze dlugo czekac...

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno powiedzieć. Leczeniem łagodnego rozrostu prostaty powinien pokierować lekarz. Jeśli źle pan toleruje obecny preparat (zwłaszcza jeśli nie był przepisany przez lekarza) myślę, że może go pan odstawić i udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który możliwe, że będzie mógł wdrożyć łagodne leczenie do czasu wizyty u specjalisty.