Czy odstawienie antykoncepcji ma wpływ na włosy?

Dzień dobry, czy odstawienie tabletek antykoncepcyjnych wpływa na włosy, dokładniej na ich wypadanie. Zaznaczę że mam problem,. choć już ,mniejszy z wypadającymi włosami. Tabletki odstawiłam na miesiąc, z konieczności. Czy kolejny miesiąc może wpłynąć negatywnie na skórę i kondycję włosów. Dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam
KOBIETA, 45 LAT 2 miesiące temu

Dobry wieczór.

Tak.Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych wiąże się z wystąpieniem szeregu objawów, które wynikają ze zmian w funkcjonowaniu układu hormonalnego.

Zazwyczaj dochodzi do okresowego zaburzenia miesiączkowania, a także pogorszenia kondycji włosów i cery.

Zanim organizm wróci do równowagi hormonalnej może upłynąć nawet pół roku, choć ostatecznie jest to kwestią indywidualną.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk