Czy odstawienie leku Humira u cóki moze być niebezpieczne?

Córka przyjmuje Humir a od 3 miesiący i jest znaczna poprawa , wczoraj na wizycie w poradni reumatologicznej wyniki z krwi i idealne , stawy bez bólu. Dziś rano córka wstała z gorączką 39 i dreszcze. Musimy odstawić Metex i Humirę. Dostała antybiotyk. Boję się o chorowanie bez objawów. Czy to może być niebezpieczne? Jak unikać takich sytuacji?
Lek. Paweł Szadkowski

Niestety na podstawie pani opisu nie można pani odpowiedzieć szczegółowo na pytanie. Konieczna jest analiza pełnego obrazu klinicznego pani córki (rozpoznanie, historia choroby, wyniki badań dodatkowych itd.). Ww. leczenie jest bardzo poważne, a objawy córki świadczą prawdopodobnie o infekcji w trakcie leczenia immunosupresyjnego, ale najlepiej poprosić o wszystkie informacje lekarzy prowadzących.