Czy ogólne badanie moczu możne wykryć ciążę?

Witam. Ostatnio, podczas dni płodnych, kochałam się z moim chłopakiem bez zabezpieczenia. Kilka dni później wykonałam badanie moczu i wyszło fatalnie: liczne nabłonki, bakterie, śluzy, duża ilość leukocytów i białka.
Czy to możliwe, że jestem w ciąży?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Badanie ogólne moczu zdecydowanie nie służy do rozponawania ciąży. Pani wynik świadczy o infekcji w drogach moczowych - przypadłości nieraz związanej ze współżyciem płciowym. Proszę udać się niewzłocznie do lekarza, ponieważ konieczne jest leczenie tego stanu.

Ewentualną ciążę może Pani zdiagnozować wykonując test ciążowy z moczu (najwcześniej w terminie spodziewanej miesiączki) lub badanie stężenia betaHCG we krwi (najwcześniej 8-10 dni po owulacji). Pozdrawiam serdecznie!