Czy ograniczenie wypróżnień to dobry sposób na zmniejszenie apetytu i schudnięcie?

Witam. Moja koleżanka ostatnio dużo schudła. Pochwaliła mi się, że zrobiła to w ten sposób - przez pół roku (jakby to ładnie powiedzieć?) nie wydalała się, wciskała kupę. Mówiła, że nie mogła jeść więcej niż śniadanie, bo nie miała miejsca. Pochwaliła mi się również, że najdłuższym okresem, kiedy się nie wydalała był jeden miesiąc. Czy to dobry i realny sposób na schudnięcie?

ponad rok temu

Witam,

przede wszystkim nie wiem, czy mam traktować to pytanie poważnie.

Fizjologicznie należy wypróżniać się codziennie lub ewentualnie co 2-3 dni. Fakt, że koleżanka mało jadała, jest nieistotny skoro przy okazji niszczyła sobie zdrowie. Nie wchodząc w szczegóły takie jak możliwość pęknięcia jelita (i zagrażającego życiu zapalenia otrzewnej), hemoroidy, bóle czy zwiększone ryzyko nowotworu jelita grubego, powiem tylko tyle: proszę wyobrazić sobie jedzenie, które zostało strawione a teraz zatruwa organizm oraz gnije i rozkłada się przez miesiąc w jelicie.

Jeśli naprawdę rozpatruje Pani/Pan ten pomysł jako dobry rodzaj kuracji odchudzającej, zastanowiłabym się nad wizytą u psychologa, gdyż potrzeba odchudzania przekracza u Pani/Pana granice rozsądku.

Pozdrawiam,

Urszula Bieniek