Czy okres mógł zniknąć na skutek ćwiczeń?

Przez 3 miesiace jadlam zdrowiej I cwiczylam, ogolnie zeby wyrzezbic sylwetke bo od zawsze bylam szczupla. Nie glodzilam sie, jadlam tyle kqlorii Ile trzeba I wgl. No I na poczatku okres mialam normalnie (zawsze byl nieregularny) ale potem jakby zanikl I nie mam go juz 2 miesiace. Co jest nie tak ? Kalorie przez te 3 mies zwiekszalam, cwiczylam 6x ale treningi lekkie teraz cwicze 5x I jem wszystko a okresu nadal nie ma. Ostatni mialam w maju a zaczelam cwiczyc w kwietniu.

Lek. Paweł Szadkowski

Intensywne ćwiczenia i dieta mogą spowodować zanik miesiączki. Gdyby cykle nie wróciły do normy, proszę się udać do ginekologa w celu zbadania.