Czy okres przyjmowania antybiotyku na kiłę nie był zbyt krótki?

Witam. Na początku miesiąca zdiagnozowano u mnie kiłę - test WR wyszedł pozytywny. Wykonano odczyny kiłowe - VDRL, FTA, TPHA oraz FTA ABS - wszystkie dodatnie. Wdrożono (w warunkach szpitalnych nie związanych z kiłą) leczenie Cefriaksonem 2x2g przez 8 dób. Wizytę w poradni dermatologicznej mam umówioną dopiero na połowę lutego. Chciałbym się dowiedzieć czy okres przyjmowania antybiotyku nie był zbyt krótki? I czy w takim przypadku wizyta w poradni dermatologicznej nie powinna być szybciej? Proszę o odpowiedź, pozdrawiam.

Szanowny Panie jeśli lekarz tak zalecił to nie widzę podstaw do niepokoju. Serdecznie pozdrawiam