Czy okres spóźnia mi się przez stres, czy jednak jestem w ciąży?

Witam, spóżnia mi się okres 2 dzień, seks uprawiam z moich chłopakiem można powiedzieć że regularnie, zawsze się zabezpieczamy za pomocą prezerwatywy. Nigdy nie pękła, zawsze sprawdzamy napuszczając wody lub po prostu powietrza i każda jest dobra. 31 grudnia uprawialiśmy seks, 1 stycznia dostałam okresu. W ostatnią sobotę 26 stycznia znowu uprawialiśmy seks, prezerwatywa również była dobra, okres powinnam mieć 27 w niedzielę jednak do dzisiaj 29 go nie ma. Czy mogę być w ciąży? Miesiączki mam raczej regularnie jednak zdarza się aby była wcześniej lub później czasami. Czy okres spóźnia się przez stres ponieważ stresuję się tym czy mogę być w ciąży?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Żadna z metod antykoncepcji nie jest w 100 proc. skuteczna. Opóźnienie w wystąpieniu miesiączki może również wynikać ze stresu. Pozdrawiam.