Czy on chciałby mnie pokochać?

Witam.Ja(22l)-mam teraz trudniejszy czas w 4 letnim zwiazku.Moj chlopak (23l) sam nie wie co czuje,powiedzial ze jakos nie potrafil mnie pokochac tak z calego serca bo wczesniejsza pierwsza nieodzwajemniona milosc go zblokowala.Nie za czesto dostawalam ogrom czulosci ale zdarzalo sie.Jesli sie nie klocimy to jest nam razem dobrze a jesli pojawią sie spory to on ma tego dosyc.Co dalej począć?Zdrady nie bylo ale wielkie Łzy zdarzaly sie.Odejsc czy probowac,wiedzac ze on chcialby mnie pokochac?

Witam serdecznie,
najbardziej właściwe jest w tej sytuacji podjęcie pracy nad własnym wewnętrznym "skryptem"relacyjnym,bo z jakiegoś powodu przyjęła Pani rolę pocieszycielki dla złamanego serca,a to na dłuższą metę będzie się przekładało na obciążanie Pani kolejnymi problemami chłopaka i zamieni związek na opiekuńczy,gdy powinien być partnerski,dający obojgu satysfakcję na wielu polach.Pani ma mieć poczucie,że jest dla partnera atrakcyjna,nie tylko pomocna.Można podjąc taką formę terapii wspólnie,albo osobiście.
Bardzo więc Panią zachęcam i pozdrawiam.

Zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą i rozważenia, z jakich powodów jest Pani w związku z mężczyzną, który wprost Pani komunikuje, że nie potrafi Pani pokochać (albo się kocha albo nie, nie ma pół-kochania). W gabinecie nie tylko dotrze Pani do przyczyn tkwienia w takiej relacji, ale także odpowie Pani sobie na pytanie co dalej.