Czy operacja bariatryczna jest możliwa?

Witam, otóż w poniedziałek 30.09 kłade się do szpitala na operację bariatryczną. 2 tygodnie przed tym miałam mieć wprowadzoną dietę niskokaloryczną, jednak mój dietetyk prawdopodobnie zapomniał o tym terminie i nie wysłał mi żadnych wytycznych. Z racji, że mieszkam poza miejscem gdzie dietetyk przyjmuje, cała nasza współpraca opierała sie na jednej wizycie i kontakcie mailowym. Ja miałam pewne problemy i dopiero 19.09 byłam w stanie przypomnieć sobie o tej diecie, jednak było już późno i pewna, że dietetyk po prostu o mnie zapomniał (co według róznych grup o tej tematyce wcale nie jest rzadkim zjawiskiem) próbowałam wprowadzić diętę niskokaloryczną na podstawie proponowanego jadłospisu od lekarza i znalezionego na forach. Na dwa dni przed położeniem się do szpitala, o 22 dostałam maila od dietetyka, z zapytaniem czy termin został przesuniety, bo nie umowiliśmy sie na diete nieskokaloryczną. Zwykłe nieporozumienie, jednak przez to zaczełam się bardzo stresować. Boję się, że może nie obkurczył mi się żoładek, chociaż spadej wagi przez tydzisn stosowania "mojej diety" był znaczący. Stres pogłebia się jeszcze bardziej, bo nie dostaję żadnej odpowiedzi, vhociaż odpisałam zaraz po otrzymaniu maila. Teraz nie wiem co mam robic, czy jest szansa, że zostanę w szpitalu odesłana z kwitkiem? Czy jeżeli wątroba mi sie nie obkurczyła może przez to zostać przesunięty termin zabiegu?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z lekarzem w ośrodku w którym ma Pani mieć zabieg.