Czy operacja tarczycy wpływa na płodność?

Witam serdecznie. Staram się o dziecko już czwarty cykl i na razie nie ma żadnych rezultatów. Jestem pół roku po operacji tarczycy "struma nodosa.E4", biorę letrox 100. Moje wyniki TSH są w normie 1.22. Czy cała ta sytuacja z operacją możę mieć jakiś wpływ na moje starania o dziecko? Dziękuję i pozdrawiam.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Spokojnie, szansa na zajście w ciążę przy współżyciu w okresie płodnym wynosi w jednym cyklu nie więcej niż 30%. Tak więc nierzadko zdrowi ludzie starają się nawet ponad rok, zanim dojdzie do zapłodnienia. Sama operacja nie wpływa na płodność, więc jeśli hormony tarczycowe są pod kontrolą (a wygląda na to, że tak), to nie powinni Państwo mieć zmniejszonych szans na poczęcie.

Pozdrawiam serdecznie!