Czy operacja zeza jest bezpieczna dla dziecka?

Dziecko 4 lata. Zez rozbieżny ukryty. Badane przez lekarza i wpisane na listę na operację zeza. Od pewnego czasu zastanawia mnie czemu córka ma niebieską twardówkę i brązową plamkę na twardówce. Lekarki o to nie zdąrzyłam zapytać a sama też nic na ten temat nie powiedziała badając oczka. Czy zabarwienie niebieskie i plamka twardówki może być przeciwwskazaniem do wykonania operacji zeza? Czy mimo wszystko operacja jest w pełni bezpieczna bez ryzyka uszkodzenia wzroku czy oka?

Szanowna Pani, każdy zabieg wiąże się z ryzykiem, aczkolwiek nie sądzę aby powikłaniem operacji zeza miało być uszkodzenie wzroku