Czy opóźnione przyklejenie plastrów na duży wpływ na ich skuteczność?

Witam, Stosuje plastry evra. W zeszłym tygodniu odkleiłam 3 plaster w celu tygodniowej przerwy na miesiączkę. Plaster miałam przykleić w sobotę, niestety przegapiłam godzinę i zrobiłam to 20 min po północy czyli już w niedziele. Czy ma to duży wpływ na skuteczność plastrów?

Proszę dalej stosować plastry wg, przyjętego schematu. Zaistniała przerwa nie powinna wpłynąć na skuteczność antykoncepcji.