Czy osłabiłam działanie tabletek antykoncepcyjnych węglem leczniczym?

Witam, Czy jeśli osłabiłam dziś działanie tabletki antykoncepcyjnej węglem, mogę wziąć dla pewności drugą tego samego dnia? Miał miejsce stosunek i są to dni płodne.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Można przyjąć druga tabletkę. Proszę pamiętać iż spowoduje to przesunięcie daty przyjęcia ostatniej tabletki o jeden dzień oraz tak samo przerwa zacznie się i skończy dzień wcześniej.