Czy osoba kopnięta w głowę podczas gry w piłkę powinna się przebadać?

4 tygodnie temu podczad gry w piłkę nożną zostalem kopniety przez innego zawodnika w czoło. Nie utraciłem przytomności. Na glowie zrobił się duży guz - krwiak. Zmniejszył się po około 2 dniach. Przez tydzień ponad tydziń miejsce uderzenia było przebarwione i "kolor" splynął na powiekę. Obecnie w miejscu uderzenia zostało mi zgrubienie coś jak mały guzek. Nie mam zawrotów glowy. Od czasu do czasu tylko pobolewa mnie głowa w różnych miejscach. Czy powinienem w jakis szczególng sposób się przebadać? Czy są jakieś podstawy żeby robić tk głowy i czy jeśli tak to mogę to zrobić bez skierowania od neurologa??

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli się Pan niepokoi, najpierw lekarz powinien Pana przebadać. Jeśli nie będzie żadnych objawów neurologicznych, raczej nie ma wskazania do TK głowy. W każdym razie jeśli Pan mimo wszystko będzie chciał wykonać TK, potrzebuje Pan skierowania od lekarza.