Czy osoba przyjmująca leki neuroleptyczne może jednocześnie zażywać aspirynę?

Witam, Pragnę dowiedzieć się czy osoba przyjmująca leki neuroleptyczne (abilify) może jednocześnie zażywać aspirynę (regularnie i profilaktycznie) Czego symptomem są zimne ręce i stopy? Jak uchronić się przed chorobami układu krązenia. Moje informacje są na ten temat fragmentaryczne, stąd luźne pytania. Proszę o szczegołowe wyjaśnienie ryzyka chorób ukłądu krwionośnego związanego z przyjmowaniem neuroleptyków. Serdecznie dziękuję za poświęcony mi czas. Z poważaniem, Ola

Abilify to lek wyjątkowo bezpieczny z punktu widzenia zaburzeń układu naczyniowo-sercowego. Nie powoduje wzrostu masy ciała, nie zwiększa poziomu cholesterolu, nie zmniejsza tolerancji glukozy.
Co do zimnych kończyn - jest to dolegliwość często występująca, niezależna od przyjmowanego leku. Wskazane jest dużo ruchu, kontrola poziomu hormonów tarczycy.
O wskazaniach do systematycznego zażywania aspiryny zadecydować musi lekarz znający pacjenta.