Czy osoba w ciąży może się opalać?

Witam serdecznie . Na początku czerwca planuje wakacje z mężem . Wtedy będzie to 5 miesiąc ciąży . Ciąża przebiega książkowego . Czy mogę się opalać ? Jak długo ? Dziękuje .

Lek. Paweł Szadkowski

Osoba w ciąży powinna stosować kremy z filtrem 50, starać się unikać bezpośredniego nasłonecznienia przez dłuższy czas, czyli np. leżeć pod parasolem. Proszę pamiętać o odpowiednim nawodnieniu. Proszę unikać kąpieli w morzu/oceanie/basenie - w ciąży o wiele łatwiej o infekcję bakteryjną dróg moczowych, co może być niebezpieczne dla dziecka.