Czy osoba w ciąży może stosować lek Zyrtec?

Witam. Jestem w 20 tygodniu ciąży i mam straszną alergię, krople od alergologa nie pomagają. Dr. Alergolog mi powiedział że są takie leki jak zyrtec alertek i claritine że mogę teoretycznie je stosować ale muszę sama zdecydować że ona nie jest do tego przekonana. Jeżeli bym raz na jakiś czas wzięła np ten zyrtec to będzie to miało duzy wpływ na rozwój dziecka?. Proszę mi pomóc

Lek. Paweł Szadkowski

Lek ten należy do kategorii B i ma potencjalnie szkodliwy wpływ na płód. Sugerowałbym raczej zrobić wszystko co możliwe, żeby odizolować się od alergenu i nie przyjmować leku.