Czy osoba w wieku 39-lat z podwiązanymi jajowodami może zajść w ciążę?

Chcialam zapytac jak mam podwiozane jajowody czy jest mozliwosc zaplodnienia inwitro poniewasz chciala bym miec dzidzie z 2mezem ale mam podwiozane jajowody

Lek. Paweł Szadkowski

Istnieje taka możliwość. Niemniej powinna się Pani skonsultować z ginekologiem, do którego Pani chodzi na wizyty lub z ginekologiem, który wykonał zabieg, gdyż nie podała Pani przyczyny podwiązania jajowodów. Bez poznania tej przyczyny, Pani stanu zdrowia, przebiegu poprzednich ciąż, stanu mięśnia macicy i wielu innych aspektów, nie jestem w stanie Pani poradzić, czy zabieg zapłodnienia in vitro jest u Pani możliwy i bezpieczny.