Czy osoba z rosnącą gorączką może stosować Aspirynę?

Witam, czy jeśli o godzinie 12 w południe zażyłam tabcin, a gorączka rośnie (byłam u lekarza, powiedział że grypa, nic nie przepisał i kazał leżeć) to czy na noc mogę zażyć aspirynę?

Lek. Paweł Szadkowski

W przypadku gorączki przy infekcji/grypie może Pani zbijać paracetamolem, aspiryną lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi dostępnymi bez recepty, zwracając uwagę na dawki maksymalne zamieszczone w opisie na ulotce. Jeśli wzięła Pani tabcin w południe, to wieczorem można przyjąć inny NLPZ.