Czy osoba z WZW typu C jest nosicielem?

Witam serdecznie u mojego męża w wieku 18lat wykryto zapalenie wątroby typu C . Był leczony w akademi w Gdansku specjalnymi zastrzykami . Wyleczono go i wyniki na Hcv ma ujemne . Ale jest nosicielem tak? czy nadal jego choroba jest groźna dla nas? Urodziłam jego dziecko czy ona też może być nosicielem? Czy jeśli został wyleczony jego watroba po chorobie jest uszkodzona słaba i stan jego zdrowia gorszy ?

Jan ZajÄc

Witam. W zakażeniu przewlekłym we krwi utrzymuje się pewne stężenie markera HCV RNA - jeśli jest on ujemny to z dużym prawdopodobieństwem Pani mąż nie jest nosicielem i nie ma możliwości zakażenia osób ze swojego otoczenia.