Czy osoba z zanikowym zapaleniem tarczycy i wynikami moczu nie mieszczącymi się w normie powinna udać się do Nefrologa?

Mam 65 lat. Mam zanikowe zapalenia tarczycy, choruję na serce /mam rozrusznik z powodu SSS oraz bloku A-V / od dość długiego okresu co jakś czas robię badania kontrolne w tym parametry nerkowe. Moje GFR często waha się < niż 60 ml w granicach od 50 , 54, 56 . Wyniki badania moczu niekiedy mają odchylenia od normy. Natomiast ciężar właściwy moczu często jest poniżej dolnej normy. Czy powinnam zgłościć się do nefrologa?

Lek. Paweł Szadkowski

GRF <60 ml/min/1,73 m2 zwykle oznacza upośledzenie czynności nerek. Powinna się Pani udać do lekarza, w celu wykonania dignostyki (badania obrazowe, badanie ogólne moczu, osad moczu, poziom kwasu moczowego, mocznika, jonów we krwi).