Czy osoba ze schizofrenią może prowadzić auto?

Moi drodzy pisze na prosbe znajomej. Otoz wysza z diagnozą f20. Oraz f60 z halucenozą i zaburzeniami traumy w osobowosci jako trwale zmiany w osobowosci,oraz zaburzenia sexualne heterosexalne ,Moje pytanie źwiasku z F20 jako Schizofrenią moze prowadzic auto? Ma ktos prawo np odebrac jej prawo jazdy.dziekuje.

Witam,
na podstawie samego rozpoznania F20 żaden urząd nie ma prawa odebrać Pańskiej znajomej prawa jazdy. Jednakże niektóre leki zalecane w leczeniu schizofrenii mogą mieć istotny wpływ na prowadzenie pojazdów mechanicznych. Zachęcam aby porozmawiać o tym z lekarzem prowadzącym i upewnić się czy znajoma może prowadzić auto.
Powodzenia!

Dobry Wieczór Panu,

Zalecałabym, by Pana Znajoma skonsultowała swoje pytanie z lekarzem prowadzącym (jest to zależne od rodzaju zaaplikowanej farmakoterapii).

Serdeczności i pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmailcom