Czy Ospamox jest bezpieczny w ciąży?
Witam. Jestem w 32 tc dostałam antybiotyk Ospamox 1000 mg. Czy jest to bezpieczny lek dla nienarodzonego dziecka i mogę z czystym sumieniem go zarzywac?

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Amoksycylina jest lekiem stosunkowo bezpiecznym w ciąży i mimo że badania kliniczne na ten temat są ograniczone, to wieloletnie stosowanie tej substancji w praktyce, w sytuacjach kiedy jest ona konieczna, stwierdza, że jest ona bezpieczna. Sugeruję stosować się do zaleceń swojego lekarza prowadzącego.