Czy otarcia, ranki lub krostki mogą być przyczyną powiększonego węzła chłonnego w pachwinie?

Witam, od polowy grudnia zmagalam sie z infekcją gardła, w koncu ok. 15stycznia powiększyl mi się wezeł chłonny na szyi, byłam u lekarza rodzinnego, powiedział, że jest malutki, typowo odczynowy, pozapalny i moze znikać długo lub zostać na zawsze. Wczoraj (03.02.2019), podczas kąpieli zauważyłam powiększony węzeł chłonny w pachwinie udowej... ponadto w okolicy łechtaczki mam kilka białych "krostek" z których po naciśnięciu wychodzi biała gęsta wydzielina, ponadto ostatnio w pachwinach mam otarcia naskórka (wałowała się skóra i teraz są czerwone ranki i otarcia, odparzenia?) oraz pęka mi skóra na sromie, najbardziej właśnie w okolicy łechtaczki, potarcie papierem toaletowym, kończy się płytką, lekko krwawiącą ranką, która znika po 2-3dniach. Byłam z tym u lekrza rodzinnego, powiedział, że to może mieć związek z tymi otarciami. dodam ze wezeł jest bolesny jak go dotknę, ale dosc twardy i chyba nieruchomy. Dostałam skierowanie na morfologię krwi z rozmazem i ob. Proszę powiedzieć, czy te otarcia, ranki, lub krostki mogą być przyczyną powiększonego węzła chłonnego w pachwinie ? aaa i jeszcze dostałam na te krostki maść altabactin. jest on po tej samej stronie co ten na szyi (lewa). Dwa miesiące temu robiłam usg piersi i węzły pachowe były ok. Proszę o odpowiedź.

Szanowna Pani, jak najbardziej powiększony węzeł pachwinowy może być wynikiem Pani dolegliwości