Czy ozonoterapia pomoże na trądzik?

Dobry wieczór, Mam 44 lata i lekarz zdiagnozował u mnie trądzik różowaty. Trądzik mam w okolicach brody, od około roku. Przepisał mi maść Soolantra. Wcześniej korzystałam z innych maści przepisanych przez dermatologa, które w sumie nie dały pozytywnych rezultatów. Czy ozonoterapia może pomóc mi pozbyć się trądziku? Czy istnieją inne zabiegi, które zlikwidują bądź zmniejszą pojawianie się trądziku oraz usuną blizny potrądzikowe? Dziękuję za pomoc. Agnieszka

Dzień dobry, to czy ozonoterapia pomoże może zależne jest od wyglądu zmian, natomiast nie usunie ona blizn. Czy oprócz maści przepisanych przez dermatologa stosuje Pani jakieś kosmetyki do pielęgnacji skóry? Jeśli nie to może to być jedna z przyczyn braku satysfakcjonujących efektów. Pielęgnacja domowa powinna być oparta na produktach delikatnych i nie powodujących podrażnienia skóry, nastawiona na działanie przeciwzapalne i nawilżające. Należy pamiętać dodatkowo o ochronie przeciw promieniowaniu słonecznemu i unikaniu czynników zaostrzających rumień (np. stres, alkohol, ostre i gorące potrawy). Natomiast jeśli chodzi o blizny to można przejść do ich redukcji gdy stan zapalny skóry zostanie wyciszony i nie będzie zmian grudkowych i krost. Tutaj sprawdzi się mezoterapia mikroigłowa.

Pozdrawiam Katarzyna Lisicka