Czy pacjent z takimi schorzeniami nie powinien zostać skierowany do szpitala?

Dzień dobry. Mężczyzna, 45 lat z nadwaga, zaniedbana noga po złamaniu, 3 dni temu gorączka i ból nogi. W usg doppler: „Żyła odpiszczelowa wydolna, bez cech refluksu, podatna uciskowo, bez cech zakrzepicy. Żyła odstrzałkowa wykrzepnięta na całej długości, wypełniona zwłókniałymi skrzeplinami. Układ żył udowych - żyła udowa wspólna wykrzepnięta, w świetle liczne zwłókniałe skrzepliny rekanalizacja w 20-30%. Żyła podkolanowa wypełnionia zwłókniałymi skrzeplinami podobnie jak żyła udowa” Zalecenia neoparin 100 2x dziennie, venalex 2x1, lioton 2x dziennie pończochy II stopień kompresji. Czy pacjent z takimi schorzeniami nie powinien zostać skierowany do szpitala? W tym przypadku odesłany do domu. Z góry dziękuje za odpowiedź!

Dzień dobry,

najlepszym wyjściem będzie poprosić o drugą opinę lekarza np angiologa lub ortopedy który zapozna się z całą dokumentacją i historią choroby pacjenta i co najważniejsze, jaka była przyczyna odmowy przyjęcia do szpitala (karta informacyjna).

Pozdrawiam