Czy palenie marihuany może wywołać paraliż senny?

Czy palenie marihuany może wywołać paraliż senny ? Pale dość dużo i gdy zasypiam trzeźwy to moja noc często zamienia się w bardzo dziwne przeżycie, nie przeraża mnie to jakoś, ale mam nawet halucynacje. Często mam też realistyczne sny z których wybudzam sie kilkukrotnie myśląc, ze to już nie jest sen i dzieją sie dziwne rzeczy, wszytsko w moim pokoju.

Dzień dobry,

Proszę udać się do lekarza PSYCHIATRY, np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego.
Pana objawy mogą być związane z chorobą/zaburzeniem psychicznym, a niekoniecznie z używaniem środków psychoaktywnych. Stąd namawiam na wizytę u specjalisty.

Nigdy nie zetknąłem się z informacją, żeby palenie marihuany mogło wywoływać paraliż senny i wydaje mi się to bardzo mało prawdopodobne. Ale marihuana często(!) zawiera różne dodatki lub zanieczyszczenie, co do działania tych substancji lub skutków ubocznych to nawet nie będę próbował zgadywać.
Ponadto THC odkłada się w takce tłuszczowej, osłonach komórek nerwowych, więc nawet jeśli danego dnia lub przez kilka dni nie palisz to porcje THC będą się stopniowo uwalniać. Więc nie ma na trzeźwo, organizm potrzebuje nawet kilku miesięcy, żeby się oczyścić.
BTW, może faktycznie warto żebyś odwiedził psychiatrę, pogadał. Bo troszkę to niepokojące.