Czy pasta do zębów Bioreapir Plus będzie odpowiednia dla lekko popękanego szkliwa?

Witam, czy pasta do zębów - biorepair plus bedzie odpowiednia dla lekko popekanego szkliwa na górnej dwójce ? Sa ta 2 pęknięcia pourazowe (uderzenie w zab). Pekniecia te sa niewidoczne dopóki nie podświetle dobrym światłem i sporze na nie z bliska. Dziękuje.

Pasta Biorepair plus wg producenta jest właśnie na takie mikrouszkodzenia szkliwa, Natomiast czy rzeczywiście da to taki efekt jaki Pani oczekuje to wątpię. Może Pani spróbować, nic to nie kosztuje, na pewno nie zaszkodzi. Same pęknięcia nie znikną. Naturalne szkliwo w związku z działaniem temperatury niskiej (np: lody) i wysokiej (gorąca herbata), a także na skutek różnych mniejszych i większych sił działających w trakcie jedzenia posiada takie mikropęknięcia i nic się z tym nie dzieje.

Pasta Biorepair Plus jest opisywana przez producenta jako ta która poprzez zawarty ww hydroksyapatyt ma likwidować pęknięcia szkliwa.Jednak w jej opisie nie ma nic co pomogłoby ocenić ile czasu potrzeba by uzyskać widoczny efekt .Niestety nie ma też badań na ten temat.Ale można spróbować ,bo wzmianek że nie ma efektu tez nie ma.Uwaga pasta ta nie zawiera związków fluoru zatem nie działa przeciwpróchnicowo ,zatem aby w pełni chronić zęby powinno się używać innej pasty z fluorem zamiennie np.rano inna wieczoremBiorepair