Czy pęcherzyk żółtkowy powinien dorównywać wielkością pęcherzykowi ciążowemu?
Mam 32 lata, dwoje dzieci. Przeszłam poronienie ciąży z pustym pęcherzykiem. Obecnie jestem w 7 tyg. ciąży, po USG. Pomiary GS-18,4mm, pęcherzyk żółtkowy 4x4mm. Mam prośbę o interpretację.
Czy dysproporcja pomiędzy pęcherzykiem ciążowym a żółtkowym jest duża? Czy wskazuje na nieprawidłowości? Mam wyraźne i silne objawy ciąży. Czy wynik USG może wskazywać na wczesną ciążę?
Serdecznie dziękuję za odpowiedź

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Aneta Zwierzchowska
83 poziom zaufania
Witam!
Gratuluję. Wynik świadczy jak najbardziej o wczesnej ciąży. Pęcherzyk żółtkowy wcale nie powinien dorównywać wielkością pęcherzykowi ciążowemu. Średnica tej struktury nie powinna przekraczać 6 mm. Pod koniec pierwszego trymestru zaś pęcherzyk żółtkowy całkowicie zanika. Wygląda więc na to, że wszystko przebiega prawidłowo!
Pozdrawiam serdecznie.