Czy pękanie skóry i złuszczona skóra na penisie to objaw grzybicy?

Pracuję w muzeum. Ok. 2 m-ce temu zaczęły pękać mi kąciki ust, dół uszu, przestrzenie za uszami a nawet skóra w kącikach oczu. Kremowałem to czym się dało, ale dopiero pomógł mi A*** zasypka i przyjmowanie witaminy B tzw. na zajady. Przy powyższych objawach występowała też bardzo duża suchość w nosie. Obecnie objawy te ustąpiły, natomiast odczuwam od około tygodnia swędzenie i pieczenie członka przy oddawaniu moczu, wysychanie i łuszczenie się skóry na członku, a obecnie skóra ta począwszy od nasady do cewki moczowej wydziela jakiś bezbarwny lepki płyn. Co to jest?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Najprawdopodobniej  mamy do czynienia z infekcją.Trudno jest jednoznacznie bez zbadania powiedzieć z jaką. Może to być infekcja grzybicza, bakteryjna bądź wirusowa.

Jednak z przedstawionego opisu skłaniałabym się w kierunku infekcji grzybiczej lub zakażenia chlamydią.

Bez badania niestety mie możemy postawić rozpoznania.
Uważam, że powinien zgłosić się Pan do lekarza, najlepiej dermatologa, który bo zbadaniu zaproponuje odpowiednie leczenie.
Nie należy zaniedbywać tego rodzaju infekcji, gdyż nieleczone mogą być groźne w skutkach.

Pozdrawiam!