Czy pękniecie pęcherzyka po inseminacji daje szanse na zapłodnienie?

Witam!
Jestem 9. dzień po inseminacji, czekam na dzień, kiedy będę mogła zrobić test. Zastanawiam się czy wszystko jest dobrze, bo mam problem z pękaniem pęcherzyków, dostałam zastrzyk O*** 12 godz. przed inseminacją, lecz do inseminacji pęcherzyk mi nie pękł. Dwa dni po inseminacji miałam USG i okazało się, że 1 pęcherzyk z 3 pękł.
Czy to jest normalne i czy jest jakaś szansa na ciąże?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Plemniki w drogach rodnych kobiety powinny zachować żywotność przez dwie doby, które maksymalnie minęły od momentu inseminacji do pęknięcia pęcherzyka. Podanie nasienia tuż przed spodziewaną owulacją przynosi najwyższy procent skutecznych zapłodnień. Plemniki mają wtedy czas, by zająć odpowiednie „stanowiska bojowe”, a jednocześnie nie muszą czekać na tyle długo, by powymierać z nudów.

W Pani przypadku szansa powodzenia jest jak najbardziej realna.

Życzę powodzenia i pozdrawiam, mam nadzieję, przyszłą mamę!